Kredyty dla firm

Każda firma, również Twoja, aby się rozwijać, musi inwestować. W taki sposób firma ma szanse zaistnieć na rynku i być konkurencyjna. Zainwestować można wypracowane zyski, można też postarać się o dodatkową formę finansowania, jaką jest kredyt bankowy. Kredyty dla firm to dodatkowe środki, które mogą również być potrzebne w celu pokrycia bieżących wydatków, kiedy firma przechodzi chwilowe trudności. W przypadku firm deweloperskich każda kolejna inwestycja finansowana jest za pomocą kredytu. Spłacany jest on następnie dzięki sprzedaży mieszkań czy powierzchni użytkowych. Jest to przykład typowego kredytu  na inwestycje wskazane, gdyż środki można wykorzystać jedynie na jedną, konkretnie określoną inwestycję deweloperską. Kredyt potrzebny może być również oczywiście na rozpoczęcie działalności i rozruch zupełnie nowej firmy.

Kredyty firmowe są jednymi z najbezpieczniejszych form finansowania zarówno działalności bieżącej, jak i inwestycji. Nie ma możliwości otrzymania go przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów idealnych dla mniejszych i większych przedsiębiorców. Są to kredyty inwestycyjne i obrotowe. Kredyty obrotowe dodatkowo można również sklasyfikować wg odnawialności (odnawialne i nieodnawialne) oraz na podstawie formy zabezpieczenia (gwarancja, zabezpieczenie hipoteczne, kredyt konsorcjalny). Dla osób, które nie zajmują się na co dzień tym tematem, trudno się w tym natłoku możliwości zorientować. Jeśli więc chciałbyś ubiegać się o kredyt, a nie wiesz jaki byłby najlepszy dla Twojej firmy, oraz jak poradzić sobie z formalnościami i dokumentacją, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Możemy przeanalizować jakiego rodzaju instytucja jest najlepsza dla Twoich potrzeb – banki czy instytucje pozabankowe? Jaka forma kredytu będzie najlepsza dla Twojej firmy a także, która konkretnie instytucja specjalizuje się w takim finansowaniu, jakiego poszukujesz. Pomoc w pozyskaniu kredytu firmowego przez RKC Kraków może obejmować:

  • rzetelną analizę możliwości i wybór odpowiednich produktów finansowych
  • zbudowanie modelu finansowego pokazującego prognozy kosztów, zysków i przepływów finansowych
  • przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania kredytu
  • budowa biznesplanu, który przedstawia firmę i opisuje potrzebę czy też przyszłą inwestycję
  • przeprowadzenie całego procesu uzyskania finansowania
  • reprezentację w banku podczas rozmów na temat finansowania
  • negocjacje warunków kredytowania z bankiem

Kredyty dla firm, jakie możemy pozyskać dla Ciebie:

  • inwestycyjny –– jeśli chcesz inwestować w rozwój swojej firmy, tutaj również zaliczyć się może kredyt na rozpoczęcie nowej działalności
  • obrotowy dla firm – – jeśli potrzebujesz środków na finansowanie bieżących wydatków. Kredyt ten może być udzielony w rachunku bieżącym lub rachunku kredytowym (na określony cel)
  • dla deweloperów, jeśli realizujesz projekt deweloperski.

Jednak to nie koniec. Jeśli potrzebujesz wsparcia również w innych działaniach, jak przygotowanie biznes planu czy analiza opłacalności, także możesz na nas liczyć: Finansowanie firm

#kredyty dla firm, #Kraków

RKC Sp. z o.o.

ul. Kobierzyńska 130

30-383 Kraków

RKC Sp. z o.o.

ul. Porcelanowa 23

40-246 Katowice