Przygotowywanie Biznes Planów

Przygotowanie profesjonalnego biznes planu jest kluczowym elementem w prowadzeniu firmy. Zarówno jeśli dopiero rozpoczynasz działalność i chcesz rozwinąć swoją działalność, jak i wówczas gdy chcesz zmienić dotychczasowy sposób finansowania i poszukujesz nowych efektywnych źródeł.

Czym jest biznesplan? Jak i po co się go robi?

Biznes plan jest dokumentem zawierającym koncepcję rozwoju firmy, aby biznes był opłacalny. Odnosi się do krótko- i długoterminowych celów firmy i zawiera informacje jak zamierza ona je osiągnąć. Głównymi elementami dobrze napisanego biznes planu są informacje czym zajmuje się firma, co jest przedmiotem przedsięwzięcia, jak przebiega realizacja założonych celów, a także jak zostanie ona sfinansowana.  Ważna jest też analiza konkurencji, potencjalnych szans i zagrożeń, ale i mocnych oraz słabych stron naszego biznesu.

Po co pisać biznes plan? Przede wszystkim dlatego, że bez dobrego planu działania każdy nawet najlepszy pomysł skazany jest na porażkę. Biznes plan to świetny sposób na skonkretyzowanie koncepcji działania, przeanalizowanie możliwości rozwojowych biznesu. Pomaga on w zarządzaniu firmą, dostarcza kluczowych informacji potrzebnych do podejmowania decyzji, porządkuje je. Ma też szereg zastosowań na zewnątrz. Profesjonalny biznes plan jest niezbędnym wymogiem gdy staramy się o dofinansowanie działalności, dotacje, kredyty.

Biznes plan powinien pokazywać gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakimi drogami chcemy tam dotrzeć oraz czy nasze cele są opłacalne?

Brzmi skomplikowanie? Nie musisz robić tego sam.

Oferujemy pomoc w pisaniu biznesplanu, który pokaże opłacalność Twojego biznesu. Pomoże w staraniu się o dofinansowanie zarówno w instytucjach finansowych jak i pozyskiwaniu inwestorów. Jednak to nie koniec – jeśli potrzebujesz wsparcie również w kolejnych krokach, takich jak składanie wniosków, negocjacje warunków finansowania czy pomoc w jego uruchomianiu, także możesz na nas liczyć: https://rkc.com.pl/pozyskiwanie-restrukturyzacja-finansowania/

RKC Sp. z o.o.

ul. Kobierzyńska 130

30-383 Kraków

RKC Sp. z o.o.

ul. Porcelanowa 23

40-246 Katowice